Держгідрографія наблизила картографічну продукцію України до стандартів НАТО

Ще у 2015 році Україна поставила собі амбітну мету – перехід на стандарти НАТО. Її прописали у всіх стратегічних оборонних документах держави. В свою чергу Держгідрографія оновила спеціалізоване картографічне забезпечення, яке дозволить розробляти електронні карти відповідно до стандартів НАТО.

Зважаючи на бажання України приєднатися до Північноатлантичного альянсу, яке закріплене в Конституції України, Держгідрографія за підтримки Морської адміністрації нещодавно закупила сучасне програмне забезпечення в німецької компанії, яке надасть можливість розробляти електронні карти з використанням концепції AMLвідповідно до стандартів НАТО.

AML (AdditionalMilitaryLayers) – ініційований НАТО проєкт, який призначений для безпечної навігації та виконання поставлених завдань військовими кораблями країн НАТО.

«Сучасне програмне забезпечення дозволяє нам розробляти та створювати нові типи картографічної продукції. Головною його особливістю є те, що тепер ми зможемо розробляти спеціалізовані AMLкарти для воєнно-морських сил. Тобто одразу ж після вступу нашої країни до НАТО, Держгідрографія буде готова випускати AMLкарти, які повністю відповідатимуть високим стандартам НАТО», – розповів начальник Держгідрографії Олександр Щипцов.

Також слід зазначити, що на початку липня в Україні проходили міжнародні військові навчання «Сі Бриз-2019». Крім цього, військові кораблі НАТО на постійній основі заходять у морські порти України.